INTELIGENTNE KASETY BANKOMATOWE

OCHRONA GOTÓWKI PRZED KRADZIEŻĄ

Nieautoryzowane otwarcie kasety powoduje automatyczną aktywację systemu barwiącego. Barwnik dobierany jest pod kątem rodzajów banknotów używanych w danym kraju. Gotówka zostaje trwale zabarwiona specjalnym, nieusuwalnym atramentem, co zniechęca złodzieja przed atakiem. Zastosowanie systemu barwiącego wymaga modyfikacji fabrycznej kasety bankomatowej przy zachowaniu standardowej pojemności. Modyfikacja jest możliwa dla większości kaset produkcji NCR, Diebold Nixdorf i Fujitsu. 

Aktywacja systemu barwiącego do kaset bankomatowych sprawia, że wysadzenie bankomatu w powietrze, kradzież bankowozu czy napad na konwojenta nie mają sensu. Dodatkowo system chroni gotówkę podczas prac serwisowych w bankomacie. W 30 krajach na całym świecie używanych jest codziennie 50.000 sztuk kaset.

System barwiący do kaset bankomatowych

Inteligentny system do kaset bankomatowych chroni gotówkę przed atakami w ciągu całego procesu logistyki gotówki. Podczas próby kradzieży kaseta trwale barwi gotówkę niezmywalnym atramentem zabezpieczającym, odbierając złodziejom jakiekolwiek korzyści z ich przestępstwa.

Walizki do kaset bankomatowych i banknotów w kopertach

iBox

Inteligentna walizka na kasety bankomatowe, wykorzystuje technologię niszczenia banknotów przy użyciu specjalnego barwnika. Jest przeznaczona do odbioru i dostawy gotówki, z zachowaniem wysokiego poziomu bezpiecznego.

iBox RDS

Walizka przeznaczona do odbioru utargów pieniężnych spakowanych w koperty bezpieczne z kilku sklepów. Może być również wykorzystywany jako stacjonarny sejf do którego zawartości personel nie ma dostępu.

Dodatkowa ochrona kaset bankomatowych

detekcja dna

Znacznik DNA

Inteligentna kaseta chroni gotówkę przed atakami w ciągu całego procesu logistyki gotówki. Podczas próby kradzieży kaseta trwale barwi gotówkę niezmywalnym atramentem zabezpieczającym, odbierając złodziejom jakiekolwiek korzyści z ich przestępstwa.

cash track

Monitoring kaset bankomatowych

System barwiący zainstalowany w większości bankomatów można skonfigurować w taki sposób, aby przy pomocy różnych czujników nadzorował parametry takie jak otwarcie pokrywy, obecność gazu wybuchowego, zanik zasilania, itp. W momencie wykrycia zagrożenia system automatycznie powiadomi operatora bankomatu i/lub lokalne organy ścigania.

atm

Core

Niezależny moduł CORE w momencie wykrycia pompowania gazu wybuchowego do bankomatu, natychmiast uwalnia bezpieczny i skuteczny środek tłumiący, który zapobiega wysadzeniu bankomatu. Po zintegrowaniu z systemem alarmowym moduł powiadamia odpowiednie służby. Moduł jest nie wykrywalny przez intruza z zewnątrz.

crash label

Etykiety wstrząsowe Crash Label

Wskaźnik wstrząsowy wskazuje uderzenie przesyłki. Można go przykleić do opakowania lub bezpośrednio do produktu.